XLclub.pun.pl

Pierwsze polskie forum Hondy Xl i XR.


#1 2014-04-29 21:04:49

majkel506

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-29
Posty: 5
Punktów :   

remont Xl 600 - kilka pytań

witam
jak juz pisalem w poscie powitalnym kupilem Xl 600 rm 87r. i po numerach silnika doszedlem, ze to wersja zdlawiona, ale co gorsza silnik okazal sie do remontu, taki byl uczciwy sprzedajacy!

Silnik bardzo glosno stukal i teraz jest rozbierany przez mechanika i na chwilę obecną do zrobienia jest tak:
- oczywiscie wal korbowy ale dokladnie jeszcze nie wiem bo dol jeszcze nie rozebrany ale na pewno jest to do zrobienia
- jesli chodzi o tlok i cylinder to podobno wystarcza nowe pierscienie, ale nie wiem czy tak sie skonczy
- walek rozrzadu do wymiany i 2 dzwigienki
- zawory tez ale to podobno mechanik mi ogarnie bo najgorzej nie jest

Najchetniej kupiłbym drugi silnik w dobrym stanie, takze jak ktos cos ma to po prosze o info. Chociaz domyslam sie, ze skonczy sie i tak na remoncie i teraz moje pytanie, bo jak wal korbowy i tlok nie ma problemu, żeby zrobic to z gora silnika jest gorzej, mianowicie czy regeneracja walka rozrzadu starcza na dlugo? znalazlem cos  o firmie www.swiatek.com.pl ze jest ok, czy ktos mial stycznosc? czy nowe walki od nich to sa oryginaly? czy moze najlepsze rozwiazanie to szukac dobrej uzywki?
Teraz rodzi sie jeszcze jedno pytanie czy do xl600 bedzie pasowal walek powiedzmy od xl600r czy xr600?

Podobno wersje dlawione jaka jest moja byly wlasnie poprzez walek rozrzadu i teraz jak mialbym juz go robic to wole kupic taki od wersji normalnej, a towar jest deficytowy dlatego pytam od jakich modeli moze pasowac walek ewentualnie cala gora silnika, gdyz potrzebuje znaleźć jeszcze dzwigienki co tez nie jest latwe.

z gory dzieki za kazda pomoc

Offline

#2 2014-05-03 16:21:01

 kamil89559

Użytkownik

2972404
Skąd: Woźniki
Zarejestrowany: 2014-01-19
Posty: 14
Punktów :   
Motocykl: XL 600 RM 86' , XR 600R 94'

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

Z dźwigienkami to faktycznie jest troche problem sam przerabiałem ten temat , jest to towar bardzo chodliwy i deficytowy  a mogę ci powiedzieć że większość (jak nie wszyscy) sprzedających używki sprzedaje komplety czyli 4 sztuki. Ja jak szukałem dwóch to wykonałem dziesiątki telefonów z allegro i powiedzieli że komplet, 1 czy 2 nie sprzedają. nie wiem jakich dokładnie dźwigieniek szukasz ?? moge ci podpowiedzieć że z Dominatora NX 650 pasuje do XL lewa strona, czyli ta co się najszybciej zużywa , wiec chyba o te ci chodzi ?? Xr 600 chyba ma ten sam chyba wałek.

Offline

#3 2014-05-04 21:30:12

majkel506

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

dzieki za info, to sie jeszcze nie doszukalem ze od Dominatora pasują, ale dobre i te dwie mi potrzebne sa srodkowe, ale nawet jak beda dobre to i komplet wezme
Jesli chodzi o walek to na niemieckim i wloskim forum goscie potwierdzali ze napewno pasuje walek od xl600r, mozna powiedziec plug&play, jedna krzywka jest tylko nizsza o 0,1 mm i w niczym to nie przeszkadza. Szukalem wlasnie info na temat czy od xr600 pasuje bo na ebay-u mozna kupic jakis nowy, ale niestety nie znalazlem nigdzie potwierdzenia konkretnego. Niestety znalazlem tez negatywne opinie o regeneracji u swiatka wiec chyba wolalbym juz kupic uzywke dobra.

Offline

#4 2014-05-05 07:29:38

piatek10005

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

ja tez właśnie robie remont mojej xl, musiałem rozebrać silnik bo żaden bieg nie chciał wskakiwać, przy okazji wkładam nowy tłok i cyl do szlifu dałem, wałek rozrządu również mam nie za ciekawy. jak doszedles ze masz wersje dławiona??

Offline

#5 2014-05-05 23:00:20

majkel506

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

jak masz numery silnika  60 i powyżej to dlawiona czyli np. PD04E - 60....
nie dlawione sa zdaje sie od 52
Jak trafisz na dzwigienki zaworowe i walek to daj znac

Offline

#6 2014-05-11 20:28:19

 kamil89559

Użytkownik

2972404
Skąd: Woźniki
Zarejestrowany: 2014-01-19
Posty: 14
Punktów :   
Motocykl: XL 600 RM 86' , XR 600R 94'

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

jeżeli szukasz wałka rozrządu to jest koleś w Piasecznie co sprzedaje dużo częsci do tych silników , możesz go znaleść poprzez allegro , później jeszcze jest gościu w zdzieszowicach dzwoniłem do niego ale powiedział że już import się troche kurczy i nie ma juz tyle części co kiedyś ale może bedzie cos jeszcze miał tez go znajdziesz poprzez allegro a z dominatora lewa strona pasuje na 100 % , ponieważ mają ten sam nr katalogowy , tak samo jak lewy wydech ma tą samą dźwignie co prawy ssący w XL. za dobry wałek rozrządu liczą sobie tak gdzieś ok 350 zł , tylko musisz zobaczyć czy środkowe łoże wałka w głowicy nie jest poharatane bo jeśli tak to zmiana wałka nie rozwiąże problemu na długo , Zobacz jeszcze czy głowica nie ma pękniecia w okolicach gwintu świecy i zaworów wydechowych , Bo pare takich przypadków widziałem.

Offline

#7 2014-06-03 19:09:14

piatek10005

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

jak tam remont idzie?? jeśli szukasz dalej części do głowicy, to mam gościa. ma ponoc cała glowice z wałkiem i dźwigienkami w idealnym stanie, lecz ja odpuszczam bo trochę mi to drogo. Gosc chce 1500zł za głowice:/ jeśli chcecie mogę dac namiar bo mnie na to nie stac

Offline

#8 2014-06-11 22:14:58

majkel506

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: remont Xl 600 - kilka pytań

1500? szalenstwo, ja po dlugim czasie szukania czesci wychaczylem na wloskim forum silnik rozebrany calkowicie:) dwa tygodnie rozmow mailowych, 6 dni wysylka i dzisiaj silnik zawital do mnie jutro bede znal dokladnie stan ale na pierwszy rzut oka wszytko ok, wiec w nastepnym tygodniu pewnie bede jezdzil, ufff w koncu Teraz tylko komplet uszczelek i pierscienie nowe bo jednego koles nie mial wiec musze komplet.
Takze moje stare graty beda na sprzedaz, tylko to co najwazniejsze z silnika niestety super nie jest, ale akurat sama glowica i zawory jeszcze podobno nie najgorzej

jak szperalem po ebay-ach na calym swiecie wlasciwie, to wlasnie gory silnika prawie nie ma wcale, ale mozesz poszperac. Najwiecej czesci w niemczech i wloszech oraz usa, przesyłki jeszcze nie takie drogie. oryginalne walki wycofane, do 600r nowy dorabiany mozna w usa kupic , dzwonilem tez do swiatka to ok 3 tyg i dorobia walek do rm bo maja w sprzedazy, 475 zl i rok gwarancji.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.wirtualmonster-yaoirpg.pun.pl www.0net.pun.pl www.dejavu.pun.pl www.fairytail4fun.pun.pl